پرسشنامه ۵ عاملی شخصیتی نئو


در حال بارگذاری
۲ مرداد ۱۳۹۸
500 بازدید
۳۵۰۰ تومان
خرید

تست ۵ عاملی شخصیت (NEO- FFi)

روان شناسان معتقدند که زوج هایی که شخصیتشان به هم شبیه تر باشند ازدواج پایدارتری دارد. اما این شباهت شخصیتی یعنی چه؟ اصلاً شخصیت یعنی چه؟ آیا رفتارهایی که دختران و پسران در دوران نامزدیشان دارند نشانگر ویژگی شخصیتشان است؟ آیا این رفتارها فقط یک ویترین اجتماعی است؟ شخصیت یک سری از ویژگی های آدمی است که در طول زمان پایداری می ماند. وقتی می گوییم فلانی شخصیت مهربانی دارد منظورمان این است که او در بیشتر زمان تقریبا همیشه مهربان است.

برای اینکه بدانیم آیا به همسران شباهت داریم یا نه اول باید خودمان را بشناسیم. در مورد شخصیت خودمان منظم و البته منصفانه فکر کنیم و بعد در مورد دیگران از جمله همسرمان قضاوت کنیم. شناختن خود پایه همه تغییرات مثبت زندگی تست پنج عاملی شخصیت یکی از معتقدترین تست های روان شناسی در دنیاست. محققانی که این تست را به وجود آورده اند سال ها صفات شخصیتی را انتخاب کرده اند و پرسشنامه های مفصل داروی مردم، جدا کرده اند و بعد با روش های پیچیده آماری رسیده اند به این پنج عامل بزرگ شخصیت پنج عامل یعنی روان نژندی، برون گرایی، لذت پذیر بودن، انعطاف پذیری و مسئولیت پذیر و با وجدان بودن. پنج عاملی که تحقیقات بین فرهنگی ثابت کرده اند که در بیشتر کشورهای دنیا هم مثل اروپا ۵ عامل بزرگ شخصیت است.

این پرسشنامه پنج جنبه از شخصیت شما را می سنجد. پایداری هیجانی، برون گرایی یا درون گرایی، دلپذیر بودن انعطاف پذیری و مسئولیت پذیری و با وجدان بودن برای همین یک نمره کلی از این تست به دست نمی آید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.